• Infolinia
  • 42 633 40 47

Osoby słabowidzące

Zapraszamy do naszych gabinetów, w których zostaną otoczone kompleksową opieką. Zapewniamy: nowoczesną diagnostykę, opiekę lekarzy okulistów, dobór pomocy optycznych, sprzedaż pomocy optycznych, realizację wniosków z NFZ

Pomoce optyczne: wnioski NFZ

Pomoce dla osób słabowidzących  to grupa przyrządów optycznych dla osób z wrodzoną lub nabytą, znaczną dysfunkcją narządu wzroku (AMD, jaskra, zaćma, uszkodzenie nerwu wzrokowego, dystrofia rogówki, retinopatia cukrzycowa, zwyrodnienie barwnikowe i inne) stosowane, gdy dostępne metody leczenia nie umożliwiają poprawy widzenia.

Odpowiednio dobrane pomoce optyczne pozwalają na maksymalne wykorzystanie zachowanej ostrości wzroku. Ułatwiają codzienne funkcjonowanie, pozwalają na oglądanie telewizji, czytanie i wykonywanie innych czynności niemożliwych do wykonania w zwykłych okularach.

Kto to jest osoba słabo widząca?

Według światowej organizacji zdrowia WHO to osoba mająca ostrość wzroku w lepszym oku przy najlepszej możliwej korekcji mniejszą niż 6/18 (0,3) ale większą lub równą 3/60 (0,05)

NFZ (NFZ Łódź)

Realizujemy wnioski na pomoce dla słabowidzących.

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adiscing elit dolor sit amet

W swojej ofercie posiadamy wszystkie rodzaje pomocy optycznych dla słabowidzących:

Monokulary
Znajdują coraz większe zainteresowanie na rynku, ze względu na wygodę używania, niewielkie rozmiary, swoje możliwości. Zarówno podczas urlopowych wędrówek na wolnej przestrzeni, np. w górach, jak i podczas zwiedzania muzeów lub oglądania przedstawień teatralnych. Łatwe w obsłudze, nie zajmują wiele miejsca w podręcznej torbie.

Lupy
Lupa jest najprostszym przyrządem optycznym służącym do obserwacji drobnych przedmiotów, których szczegóły przy oglądaniu gołym okiem są słabo lub całkiem niewidoczne. W najprostszym przypadku lupę stanowi pojedyncza soczewka dodatnia.
Posiadamy szeroki asortyment lup:
– lekkie lupy z asferycznymi soczewkami
– zasilane z sieci na akumulator albo zwykłe na baterie
– stojące i przenośne
– z diodą led, światłem kryptonowym albo halogenowym

Okulary Lupowe i Lupowe Pryzmatyczne
Jedno – lub dwuoczne (z zastosowaniem pryzmatów), przeznaczone do obserwacji przedmiotów położonych blisko osoby ich używającej. Spełniają one podobną rolę jak lupy ? pozwalają na dużo większe powiększenie oglądanego obrazu, chociaż odległość oka od oglądanego przedmiotu ulega znacznemu skróceniu.
Szczególnie polecamy okulary lupowe pryzmatyczne, które pozwalają na zwiększenie odległości do oglądanego przedmiotu w porównaniu do zwykłych tradycyjnych okularów lupowych.

Okulary lornetkowe
Okulary z optycznym systemem powiększającym do bliży i do dali. Osoby słabowidzące mogą, w określonych sytuacjach, zwiększyć swój komfort widzenia, dzięki zastosowaniu optycznych systemów powiększających, wbudowanych w okulary. Zasadniczo chodzi tutaj o małe lunetki, które poprawiają widzenie w dali. W większości oferowanych systemów można nakładać dodatkowe nasadki, które pozwalają przestawić system do lepszego widzenia dla bliży. W ten sposób można stosować okulary przemiennie – do widzenia z daleka oraz z bliska.

Max TV – Powiększymy maksymalnie twój obraz telewizyjny
Specjalnie opracowane okulary dla osób często i długo oglądających telewizję, szczególnie dla tych, którzy mają problemy ze wzrokiem. Mniejsze zmęczenie oczu, doskonała jakość odbioru, komfort czytania informacji na ekranie TV. Powiększenie 2,1x, waga zaledwie 49g, bardzo łatwe w użyciu.

Pomoce elektroniczne
Nowoczesne elektroniczne urządzenia pozwalające w każdej sytuacji powiększyć tekst, wyostrzyć kontrast poprzez czarno-białe wyświetlanie obrazu, bądź jego negatywne odbicie. Dzięki różnym funkcjom np. stop klatce można zrobić zdjęcie przedmiotu znajdującego się poza zasięgiem wzroku, a następnie potem obejrzeć go z wygodnej odległości.

Dobór pomocy dla słabowidzących:

W doborze odpowiednich pomocy dla słabowidzących pomogą Państwu optometryści. Ich wiedza i doświadczenie pozwolą Państwu wybrać najlepsze rozwiązanie optyczne dostosowane do możliwości wzrokowych i indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.
By maksymalnie ułatwić pacjentom słabowidzącym na wizytę i zapewniamy niezbędną atmosferę spokoju i braku pośpiechu. Nasi optometryści nie mają ustalonych godzin przyjęć.
Termin i miejsce wizyty są każdorazowo, indywidualnie umawiane z pacjentem.

Chcesz umówić się na wizytę!

Pamiętaj wizyta do dobory pomocy jest bezpłatna.

Jak uzyskać pomoce optyczne dla osób słabowidzących?

Etapy doboru pomocy:

01

Badanie refrakcji komputerowej


02

Sprawdzenie ostrości do dali i bliży


03

Pomiar okularów używanych przez pacjenta


04

Dobór możliwe jak najlepszej korekcji okularowej do dali i bliży


05

Prezentacja i dobór pomocy optycznych dla słabowidzących


06

Wypisanie wniosku do NFZ (NFZ Łódź)


Po wizycie!

Pacjent otrzymuje wypełniony wniosek zaopatrzenia w środki optyczne. Należy go złożyć w regionalnym oddziale NFZ. Refundacja przysługuje raz na 5 lat na 4 rodzaje pomocy optycznych (dwie do dali i dwie do bliży).